Nejčastější dotazy

Samolepky na zeď se pomalu dostávají do povědomí lidí, přesto se stále vyskytuje spousta dotazů a nejasností, které se zde snažíme zodpovědět.

Pokud nenajdete odpovědi na své dotazy, můžete nás kontaktovat buď telefonicky, e-mailem, nebo jednoduše prostřednictvím chatu v pravé dolní části stránky.

 

Jak nalepit samolepku na zeď?

Odpověď na tuto otázku vůbec není jednoduchá, a proto jsme ji celou sepsali jako článek, který si můžete přečíst zde.

Je to bezpečné? Nepoškodí samolepky stěnu?

Samotné přilepení samolepky na zeď stěnu ani malbu nijak nepoškodí. Lepidlo je přiměřeně silné, aby dokázalo udržet samolepku, ale zároveň při sloupávání nepoškodilo stěnu. Používáme totiž výhradně fólie pro aplikaci na zeď. Pokud je ovšem na stěně již několik vrstev malby a samolepka byla přilepená několik let, může se stát, že sloupnete samolepku i s omítkou. 

Po sloupnutí samolepky ze stěny už lepidlo nebude držet na jiné zdi, teoreticky lze využít lepidlo na tapety, ale u větších vzorů výsledek již pravděpodobně nebude stoprocentní.

Z čeho jsou samolepky vyrobeny?

Samolepky jsou vyrobeny z tenké monomerické válcované vinylové fólie o tloušťce necelé desetiny milimetru. Fólie se skládá ze dvou vrstev mezi kterými se nachází lepidlo: vrchní barevná vrstva, která se lepí na zeď a spodní podkladová vrstva, kterou sloupnete a vyhodíte. Na tuto fólii obvykle přidáváme ještě poloprůhlednou přenosovou fólii, díky které je možné přenést samolepku na zeď včetně všech drobných detailů. Ale nebojte, fólie jsou zdravotně zcela nezávadné, a to i do dětských pokojíčků. Používáme kvalitní fólie od více výrobců, všechny jsou však vyráběné v Evropě (v Německu a Česku). Na fólie se také nic netiskne, nehrozí tak kontaminace toxickými barvami, olovem apod.

Jak samolepky vyrábíte?

Necháme profesionální grafiky vytvořit vektorové obrázky, které následně vyřežeme pomocí speciálního velkoformátového řezacího plotteru do vinylových fólií. Po vyříznutí objednaného vzoru sloupneme nepotřebné odpadní části a přidáme přenosovou fólii, aby se vám samolepka snadno lepila na zeď.

Jak dlouho trvá doba dodání?

Poté co obdržíme objednávku, vyrobíme samolepku v požadované velikosti a barvě, zabalíme ji a předáme dopravci. To vše nejpozději následující den, takže vaši objednávku můžete očekávat do 48 hodin.

Bude mi samolepka na zdi držet?

Na některých površích drží samolepky dobře (zejména na čistých, suchých, rovných, přilnavých) a na některých hůře (na vlhkých, zaprášených, štukovaných a jinak hrbolatých). Detailněji jsme to sepsali v tomto článku

Bude samolepka držet i jinde, než jen na stěně?

Ano, povrch však musí být čistý, suchý, rovný a přilnavý. Například sklo, zrcadlo, nábytek, lednička, dveře, notebook, ale také auto. Proto také nabízíme také vzory v dekoru pískovaného skla. A jistě znáte například samolepky se jmény dětí na kufru aut. 

Zvládnu samolepku nalepit sám?

Ano, nic na tom není. Ale vždy je jednodušší, když vám pomůže ještě druhý. U větších motivů je ovšem pomoc dalšího nutností.

Lze samolepky lepit hned po malování?

Bohužel nikoliv. S lepením je nutné počkat, až malba kvalitně vyschne, což bývá 10 - 14 dní. Pokud samolepku nalepíte dříve, nemusí se stát nic, ovšem může se vám také odloupnout i s malbou. Proto je rozumnější vydržet a nalepit samolepky až po dobrém vyschnutí barvy.

Je možné samolepky lepit i do koupelny a kuchyně?

Ano, samolepkám samotným vlhkost nevadí. Bohužel ve vysoké vlhkosti časem degraduje lepidlo, kterým samolepky drží na zdi. Proto se můžou časem sloupnout. Ale nebojte, fólie, které používáme, mají garantovanou dobu trvanlivosti až 5 let, takže by to neměl být příliš velký problém. Samozřejmě ale nemůžeme celou tuto dobu garantovat ve náročném prostředí.

Jak dlouho samolepka na zdi vydrží?

Fólie, které používáme, mají dobu trvanlivosti nejméně 5 let, ale může to být i méně v náročném prostředí. Po sloupnutí ovšem lepidlo už nebude držet na jiné zdi.

Co mám dělat v případě, že se samolepka někde nedrží dobře a začne se odlupovat?

To se samozřejmě může stát, například v případě, že místo na stěně bylo zcela čisté a zbavené prachu. Po nalepení se na lepidlo samolepky přichytí prach a pak už nedží na stěně. Nejjednodušší je koupit lepící tyčinky, kterými samolepku na zeď znovu přilepíte. Lze také použít lepidlo na tapety, ale s lepícími tyčinkami nám přijde snazší práce.

Chtěl bych jinou samolepku, kterou nemáte v nabídce, je to možné?

Jednoduše nás kontaktujte e-mailem, telefonem, nebo třeba přes Facebook a napište, jakou samolepku byste si představovali. Vyjasníme si, jak by měla samolepka vypadat (nejlépe, když pošlete přímo nějaký příklad třeba z internetu), navrhneme cenu, grafička samolepku nakreslí či upraví, vy ji schválíte a my následně vyrobíme.

 

expand_less